HAYATIMIZDA Kİ CANAVAR OTLARI


   
Bu tatlı bitki rengiyle güzelliğiyle bahçelerimizin davetsiz misafirleridir. Halk arasında canavar otu bilinen ve parazit bitkiler içerisinde en etkili olanlardır. Kültür bitkilerini önemli ölçüde verim ve kalitesini düşürerek çürümesine neden olan bu bitki toprakta 20 yıl tohum halinde sessiz bir şekilde kalarak uygun ortamı bulduğunda domates gibi sebzelerin, topraktaki besinleri ile beslenerek onların gelişmesini engeller ve çürümesine sebep olur.
Bu toksik bitkilerin bir de insansı olanları vardır. Bu insanlar çevrenizde görüntüleri ve sizlerin yanındaymış gibi hareket eder, oysa sizin veriminizi ve gelişmenizi engeller sonrasında da sizi çürütmeye kadar götürür. 

HAYATIMIZDA Kİ CANAVAR OTLARININ TİPİK ÖZELLİKLERİ

·     1- Bu tip insanların dünya görüşleri yoktur, hayata dair amaçsızca yaşar ve sürekli çevresinde ki olan biteni eleştirir.

2- Başkalarının hayallerini küçümser, olumsuz düşüncelerle şevkinizi kırmaktan çekinmezler ve her şeyi bildiklerini zannederler.

3-Başarının çalışmaktan değil yüksek yerlerde tanıdıklardan geçtiğine inanır. Bu yüzden ne çalışır ne de çalışkan insanlara tahammül ederler.

4-    Sürekli konuşur dinlemek onu rahatsız eder. Karşısındakinin sözü onun için boştur ve ön yargılı olduğu için kapalıdır.

5-    Onda ki yakınlaşma çıkar ilişkisine dayalıdır. Çıkarı bittiğinde yavaşça uzaklaştığını hissettirircesine yarı yolda bırakır çeker gider.

6-    Sizi dertleriyle boğar, dünyanın kendi ekseni etrafında döndüğünü sandığı için olmadık sorunların sonu gelmez.

7-    Başkalarının sürekli eksikleri ve gizlilikte kalması daha uygun olacağını düşündüğü mahremiyetlerini rahatça açıklamaktan çekinmezler.

8-    Ne kadar para o kadar başarılı olduğuna inanır. Kendinden daha düşük gelirli grupları cahillikle suçlar.

Bu tip toksik insanları tanıdıktan sonra diğer yazımızda da bu kişilerden nasıl uzak durmalıyız çözüm tekniklerini işleyeceğiz.