Cukka Uygulaması İle İzle-Oyna-KazanCukka Uygulaması İle İzle-Oyna-Kazan
Cukka Uygulaması Video İzleyerek Hediye Kazandırıyor
Cukka para kazandıran uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde popüler olan ve oyunlar kategorisinde adından sıkça söz ettiren Cukka, kısa oyun severlerin ilgisini çekmeyi başardı.14-24 yaş arası 120 bin kullanıcısı ile reklam verenlerin cazibe merkezi olmayı hedefleyen Cukka, sponsorluklar için bir sosyal medya olma yolunda ilerliyor. Cukka fikrini oluşturmaktaki en büyük motivasyonlarının, insanların günde ortalama 40 dakika video izlemesi olduğunu ifade eden Spektrum Dijital A.Ş. kurucu ortağı Uğurkan Yenigün, “Biz de niçin insanlar video izlerken karşılığında bir şey kazanmasınlar diye kendimize sorduk ve bu sorudan Cukka uygulaması türedi” diyor. Cukka, sosyal medya üzerinden izledikleri videolar üzerinden ödül kazandıran bir sistemdir. Amacı ise Türkiye’deki reklam anlayışına yeni bir soluk kazandırmak.
BAĞIŞ SİSTEMİ EKLEYECEKLER
Videoları özenle seçen bir ekiplerinin olduğunu ifade eden Yenigün, “Genel olarak skeçler, sosyal deneyler, müzik, kamera şakaları gibi konularda her yaşa hitap edebilecek videoları seçiyoruz. Kısaca kendimiz izlediğimizde eğlenmediğimiz ya da rahatsız olduğumuz hiçbir videoyu kullanmıyoruz” diyor. Cukka’yı sosyal fayda oluşturan bir proje haline getirmek istediklerini dile getiren Yenigün şunları aktarıyor:
REKLAMCILIĞIN GELECEĞİ
Cukka pazar içerisinde geniş bir ödül çeşitliliği bulunuyor. Ödüller de tıpkı videolar gibi fonksiyonel ve eğlenceli. Pazarda elektronik ağırlıklı ödüller yer alıyor. Dijital reklamcılığın diğer dijital gelişmeleri biraz geriden takip ettiğini düşünen Yenigün, “Oyunlaştırma dijital mecranın desteği ile farklı alanlarda ciddi başarılara imza atan bir metodoloji. Son kullanıcılar için tasarlanan reklam projelerinde oyunlaştırma kullanıcının reklam algısını kırmakta ve reklamın geri dönüşünü arttırmakta. Oyuncularda oluşan kazanma arzusu platform üzerindeki dikkatini ve sadakatini de artırıyor. Reklamcılığın geleceğinde oyun veya oyunlaştırmanın olduğunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim. Şu an genç kuşak oyunlarla büyüdü ve oyunlar hayatlarında ciddi bir yer kazandı. Dolayısıyla kullanıcıya bir şeyi zorla yaptırmaktansa isteyerek yapmasının oyunlaştırma ile çok daha kolay olduğunu söyleyebilirim” diyor.
Nasıl oynanıyor?
Cukka’da oyuncular videolar izliyor ve o videolar hakkında sorulan soruları cevaplıyorlar. Böylece doğru cevaplar karşılığında belli bir miktar CukCoin kazanıyorlar. Ayrıca belli aksiyonlarda rozetler de elde ediyorlar. Yeterli CukCoin ve rozeti olan oyuncular 100’den fazla ödül bulunan pazardan istedikleri bir ödülü seçebiliyor.


0 Yorumlar